Myydään – OMAKOTITALO jossa on tilaa elää, harrastaa ja tehdä esim. etätöitä
OMAKOTITALO jossa on tilaa elää, harrastaa ja tehdä esim. etätöitä
Yläkerta: asuinpinta-ala 130 m2 / 4H+K+S+KHH+2xVH+2xWC
Alakerta: asuinpinta-ala 38 m2 / yksiö 1H+K+WC+VH
Lisäksi alakerrassa on autotalli, varasto/harrastetila ja tekninen tila
Tämä 1999 valmistunut omakotitalo on rakennettu laadukkaasti paikan päällä ns. pitkästä tavarasta. Talossa on tilaa, valoa ja käytännöllisyyttä erilaisiin elämäntilanteisiin.
Yläkerran olohuone, keittiö ja ruokailutila muodostavat yhtenäisen, avonaisen ja valoisan tilan jossa on hyvä kokoontua yhteen. Kokonaisuuden kruunaa moderni keittiö ja tunnelmaa luo varaava takka.
Tässä tilassa on vino sisäkatto ja huonekorkeus on 3,6 m.
Lisäksi yläkerrassa sijaitsee kolme makuuhuonetta, kaksi WC:tä, kaksi vaatehuonetta, sauna ja kodinhoitohuone.
Alakerran yksiö täydellisen modernin keittiön kanssa soveltuu mainiosti esim. teini-ikäisten paikaksi jossa voi viettää omaa aikaa rauhassa. Yksiö sopii mainiosti myös etätyötilaksi, toimistoksi tai mahdollistaa myös kahden sukupolven asumisen saman katon alla tai jopa vuokrattavaksi. Täältä löytyy myös runsaasti tilaa jota voi käyttää varastona, harrastetilana jne. Lisäksi alakerrassa on suuri vaatehuone ja autotalli.
Oma suojaisa, aurinkoinen takapiha ja suuri terassi tarjoaa yksityisyyden suojaa. Tämän kaiken kruunaa kaunis, lasitettu ja valoisa kesähuone jossa on puulämmitys ja keittiö jotka mahdollistavat sen käytön lähes ympäri vuoden. Kesähuoneen pinta-ala 20 m2.
Etupiha on asfaltoitu ja siinä on tilaa useammallekin autolle.
Rakennuksen asuinpinta-ala on 168 m2 ja kokonaispinta-ala 289 m2.
Oma tontti 992 m2 on helppohoitoinen, loiva rinnetontti.
Maalämpö vesikiertoisella lattialämmityksellä mahdollistaa todella edulliset asumiskustannukset.
Perustiedot
Sijainti
Ominaisuudet
Kohteen kuvat
Ei kuvia.
Ota yhteyttä ilmoittajaan!
Jos haluat laittaa viestejä ilmoittajalle, ole hyvä ja rekisteröidy palveluumme tästä.